KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9864070
nr 986 4070
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Blandteknik, Georg Pauli (1855-1935), tillskriven, Arbetare, osignerad. intyg a tergo, 50x35, oramad
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 oktober 2015
kl 20:31:12
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli